altın
robot
analiz
robot
altın
analiz

Altın Uzmanı Tarih Verdi

Altın Uzmanı Tarih Verdi
altın
08.08.2022
15
A+
A-

Altın uzmanı İslam Memiş tarih verdi: 15 Ağustos’ta altın fiyatına dikkat!

Altın Uzmanı Tarih Verdi. Gram altın fiyatıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yapan altın ve para piyasası uzmanı İslam Memiş, son paylaşımında dikkat edilmesi gereken tarihi verdi. 15 Ağustos’un altın yatırımcısı için çok önemli olduğunu belirten İslam Memiş yatırımcıları son kez uyardı…

Altın piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, yatırımcılar piyasadaki gelişmeler hakkında uzmanlardan önemli açıklamalar bekliyor. Son dönemde gram altın hakkında çarpıcı uyarılar yapan altın ve para piyasası uzmanı İslam Memiş, Youtube kanalından yeni bir video yayınladı. Ağustos ayında gram altın başta olmak üzere dolar, euro ve para piyasaları hakkında kritik gelişmeler yaşanacağını belirten ekonomist, yatırımcılara son kez uyarılarda bulundu.

robot

Küresel piyasalarda ve yurt içinde yatırımcıyı nelerin beklediğini özetleyen ünlü ekonomist, jeopolitik risklere dikkat çekti. Savaş çıkma ihtimali üzerinde duran İslam Memiş, bu tür risklerin altın, gümüş ve döviz fiyatlarında nasıl etki edeceğini değerlendirdi. İlk olarak dolar kurunda yaşanacak gelişmelerle videoya başlayan para uzmanı, dolar/TL’de 18 seviyesinin üzerinin görülmesini değerlendirdi. Yurt içi piyasalarda tansiyonun yüksek olmasına dikkat çeken İslam Memiş’in açıklamaları sosyal medyada ve yatırımcılar arasında büyük ses getirdi.

Dolar Endeksi Gerilemesine Rağmen Dolar/TL Güçlü

Dolar/TL paritesi hakkında yeni değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, uluslararası piyasalarda doların değer kaybettiğini hatırlattı. Dünyada doların değer kaybet süreci devam ederken dolar/TL’nin güçlü duruşunu koruduğunu söyleyen uzman şunları kaydetti: “Dolar endeksinin 105’e gerilemesine rağmen kurun 17.90-18 lira aralığında olması sıkıntı. Euro/TL 18.42 seviyesinde. 18.44’e kadar yükseldi. İçeride dolar kuru yüksek olduğu için Euro/TL’ye destek veren bir fiyatlama vardı. Euro/dolar paritesindeki pozitif görünüm devam ediyor. 1.054’e kadar da yükselişin devam edeceğini tahmin ediyorum.”

Küresel Piyasalarda Son Durum

Küresel piyasalardaki gelişmeleri özetlerken brent petrolün varil fiyatına değinen İslam Memiş, “Brent petrol yüzde 4’lük değer kaybında. 100 doların altına sarkan petrol var. Burada pompa tarafına indirimi takip ediyoruz. İçeride dolar kuru yüksek olduğu için belki yansıtmazlar indirim olarak. Ancak ben 100 dolar seviyesi altı rakamların kalıcı olacağını da düşünmüyorum.” dedi. Fed kararı ve ABD büyümesinden sonra hızlı toparlanan ons altında 50 dolar artışı yorumlayan analist, “Yükselişler fake olabilir tuzağa gelmeyelim.” uyarısını yaptı.

Ons Altında Kritik Seviyelere Dikkat

Küresel piyasalarda ons altın fiyatındaki kademeli yükselişe dikkat çeken İslam Memiş, altın yatırımcısını bekleyen senaryoyu şu şekilde özetledi: “1780 doların üzerinde iki gecelik kapanış yapması gerekiyor. Aşağı yönlü trend olursa 1700 doları takip edeceğiz. Hala ucuz, baskılanmaya devam ediyor. Manipülasyona uğruyor ancak ons altında eylül itibarıyla hızlı toparlanmalar bizi bekliyor olacak.” Altın uzmanı, ons altın fiyatında yıl sonuna kadar 2350 dolarlı seviyelerin geleceği konusunda iddialarını yineledi.

Gram Altında 15 Ağustos Tarihi Önemli

Gram altın fiyatında ise yatırımcıları farklı bir durum beklediğini söyleyen altın ve para piyasası uzmanı, 1020 TL seviyesinin çok güçlü bir direnç seviyesi olduğunu hatırlattı. Bir süredir gram altının 950 TL ile 1050 TL arasına yerleştiğini belirten analistin ağustos ayı içinde 1000 lira altına sarkmaların olabileceğini vurguladı.

Gram altın yatırımcısı için 15 Ağustos tarihinin önemine dikkat çeken İslam Memiş şu uyarıyı yaptı: “15 Ağustos’tan sonra 1000 lira altında, gram altın alamayacaksınız uyarım olacak. 1000 altını görürseniz elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Yıl sonuna kadar 1450 lira rakamlarını beklemeye devam ediyoruz. Gram altın/TL’de asıl yükseliş daha başlamadı.” Altın uzmanının yükseliş beklentisi yatırımcıları heyecanlandırmaya yetti.

analiz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.