altın
robot
analiz
robot
altın
analiz
analiz

BTCUSD (Bitcoin) ANALİZ 10.10.2022

BTCUSD (Bitcoin) ANALİZ 10.10.2022
altın
10.10.2022
31
A+
A-

BTCUSD
BTCUSD (Bitcoin) ANALİZ

BTCUSD(Bitcoin) ANALİZ

Ana düşüş trendi içerisinde negatif fiyatlanmasını sürdürmeye devam eden Majör kripto para Bitcoin tarafında, bu sabah haftanın ilk işlem gününde 19200 seviyelerini görmekteyiz.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ABD’den açıklanan Tarım Dışı İstihdam ve İşsizlik oranlarının doları güçlendirici cinsten gelmesi ve Kasım ayında gerçekleşecek FED toplantısındaki faiz artırım beklentisini 75bp olarak şekillendirmesi, Amerikan 10y hazine tahvillerini tekrardan %3.90 seviyelerine getirirken, DXY tarafında da yükselişlere yol açtı. US100-SP500 gibi büyük Amerikan vadeli işlemlerinde Cuma günü %4’lere varan düşüşler görülürken, kripto parada da satışların hakim olduğu bir haftayı geride bıraktık.

Teknik açıdan bakıldığında haftalık grafikte 24 bin direnci aşılmadan yeni yükseliş trendi başlatmaktan uzak olacak ürün için, geri çekilmelerde ise 18500 kısa vadeli majör destek olarak takip edilebilir.

dolar

Kırılmasıyla kademeli olarak 16bin ve 12 binlere doğru geri çekilme ihtimalini güçlendirecek ürün için, RSI tarafında da ana düşüş trendi korunmaya devam ediliyor. Konuyu toparlayacak olursak, FED beklentilerinin açıklanan İstihdam rakamlarına bağlı olarak 75bp faiz artırıma evrilmesi, FED’in bilanço daraltım sürecini hızlandırması ve tüm bunlara bağlı olarak güçlü dolar algısının devam ediyor oluşu, kripto parada kısa-orta vadede ciddi yükselişlerin önünü kapatıyor.

BTCUSD

Temel faktörlerde kısa-orta vadede herhangi bir değişiklik beklenmezken, temele ve tekniğe dayalı olarak yükselişlerde satış yönlü pozisyonların alınmasını tavsiye ediyoruz. Belirtilen desteğin altına sarktığı senaryoda sert kırılımla 12bin seviyelerine kadar düşüş ihtimali bulunan majör kripto para bitcoin için, yükselişlerde ise, 22 ve 25 bin seviyeleri majör dirençler olarak takip edilebilir.Göstergelerde, RSI orta vadeli yükseliş trendini korusa da, haftalık grafikte negatif. Hacimler ise düşüş eğiliminde. FED tarafından herhangi bir gevşeme sinyali gelmeden sert yükseliş beklentisi oluşmamalı.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR…

 

BİTCOİN’DE YATIRIM YAPARAK PİYASANIN HAREKETLİLİĞİNDEN VE BİTCOİN DÜŞERKENDE PARA KAZANMAYA NEDERSİN?

KAYIT OLUŞTURMAK İÇİN TIKLAYIN…

robot
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.