altın
robot
analiz
robot
altın
analiz

Hafta Sonu Bu Altcoinde Ne Oldu? 1 Ağustos

Hafta Sonu Bu Altcoinde Ne Oldu? 1 Ağustos
altın
01.08.2022
11
A+
A-

Kripto Yatırımı Olan Herkesi İlgilendiriyor! Hafta Sonu Bu Altcoinde Ne Oldu? ADA, BTC, ETH ve Birçok Coinde Riskler Görüldü!

Hafta Sonu Bu Altcoinde Ne Oldu? Kripto paralar riskli seyretmeye devam ediyor. Önceki gün Cardano (ADA) ekosisteminin en çok beklenen güncellemesinin ertelenmesinin ardından farklı sirkler ortaya çıktı! Öte yandan Bitcoin, Ethereum ve diğer varlıklarda da riskli eğilim devam ediyor.

Piyasa değeri ile ilk sıralarda gelen kripto projelerinden yeni güncelleme hamleleri gelmeye devam ediyor. Ethereum’da yapılacak güncelleme için Eylül ayı heyecan beklenirken piyasanın öne çıkan diğer bir popüler varlıklarından Cardano (ADA), yeniden güncellemesini erteleme kararını duyurdu. Kendi ekosisteminin en çok beklenen güncellemelerinden biri olan Vasil hard fork, yeniden erteleme kararı ile dikkat çekti. Ertelemeye neden olan unsurun ise daha fazla test yapılması ve sorunsuz bir lansman sağlanması olduğu aktarılıyor. Cardano tarafından duyurulan Vasil hard fork ertelemesi sonrasında kripto para yatırımcılarında da endişeler arttı.

Kripto piyasalarında genelinde ise Bitcoin (BTC) 24 bin dolar seviyesine kadar gelmesinin ardından yaşadığı geri çekilme sonrasında kısa süreli bir umut verdi. Benzer durum BTC ile aynı şekilde diğer popüler pek çok kripto varlıkta görülmeye devam ediyor.

robot

Cardano (ADA) Yatırımcılarına Hayal Kırıklığı Yaşattı!

Kripto piyasalarda son dönemde üst üste gelen iflas haberleri, fiyat geri çekilmeler ve başarısız güncellemeler sonrasında kripto yatırımcıları zorluk yaşamaya başladı. Piyasa değeri ile öne çıkan Cardano projesi ise Temmuz ayı sonuna kadar dağıtımını planladığı Vasil hard fork’unun birkaç hafta daha erteleneceğini duyurdu. Geçtiğimiz Cuma gününde IOHK teknolojisi yöneticisi Kevin Hammond, gecikmenin birkaç hafta süreyle daha yaşanabileceğini aktadır.

Cardano blok zincirinin ölçeklendirileceği ve performansının büyük oranda artırılacağının aktarılması ise dikkat çekiyor. Haziran ayında IOHK tarafından önemli bir hata olmadığı doğrulanmıştı. Ancak 7 hata kaldığını ifade etmişti. Öte yandan her şeyin beklenen şekilde çalıştığından emin olmak için bazı testlere de ihtiyaç duyulacağı ifade ediliyor.

Hafta Sonu Bu Altcoinde Ne Oldu?

Cardano (ADA) İşlem Hacmi Düşüşe Geçti!

Cardano bir süredir güncelleme yapma hazırlığı içinde yer alıyor. En son alınan piyasa verilerine göre Cardano (ADA) işlem hacimlerinde düşüş gözlemlendiği aktarıldı. The TIE tarafından aktarılan verilere göre, ADA’ya karşı yatırımcıların ilgilerinin azaldığına dair verilerin elde edildiği aktarıldı. Yaşanan bu kötü görünümde en büyük etkenin ise merakla beklenen Vasil hard fork’undan önce bahis yapmaları nedeniyle yakın zamanda BNB ilk 10 baline holdinginden birine haline gelmeyi başarmıştır.

Cardano (ADA) Ne Kadar?

Kripto piyasalarında iyi bir sıralamaya sahip Cardano, ADA simgesi ile yatırımcıların kısa süre önce beklentilerini karşılamıştı. ADA fiyatında görülen hareketlilik ve yaşanan teknik aksamalar sonrasında fiyatında da sert dalgalanmalar görüldü. Hafta sonu itibariyle ADA fiyatı 0.51 dolar seviyesi ile son 24 saat içinde yaşadığı değer kaybı ile dikkat çekiyor.

Bitcoin (BTC) Ne Kadar?

Piyasaların lider kripto varlıklarından Bitcoin (BTC), 23 bin 805 dolar seviyesi ile toparlanma eğilimin hafta sonunda da sürdürmeye devam ediyor. Kısa süre önce 24 bin doları test etmesinin ardından gelen düşüş eğilimi ise kripto yatırımcılarını tedirgin etmişti.

Ethereum (ETH) Kaç Dolar?

Piyasaların bir diğer gözde coinlerinden olan Ethereum (ETH) ise 1.714 dolar seviyesi ile piyasalarda gösterdiği son dönem başarısının gerisinde kaldı. Hafta sonu hafif sakin ilerleyen Ethereum, yeni haftanın takip edilecek ilk işlem gününde yeni seviyeleri görebilir. Önümüzdeki dönemde kripto varlıklarda da artış eğiliminin devam edebileceği yönünde güçlü sinyaller alındığı aktarıldı.

analiz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.