altın
robot
analiz
robot
altın
analiz

İNGİLTERE’DE HİZMET SEKTÖRÜ BREXİT’TEN OLUMSUZ ETKİLENDİ 16.08.2022

İNGİLTERE’DE HİZMET SEKTÖRÜ BREXİT’TEN OLUMSUZ ETKİLENDİ 16.08.2022
altın
16.08.2022
29
A+
A-

İngiltere’de Hizmet Sektörü Brexit’ten Olumsuz Etkilendi


Milli istatistik ofisi olarak (ONS) verilerine bakılırsa, 2021 de aile, iş, tahsil ve öteki gerekçeler sebebiyle 43 bin AB vatandaşına vize verildi.

Oxford Üniversitesindeki Göç Gözlemevi tarafından hazırlanan raporda, İngiltere’nin Avrupa Birliğinden  (AB) ayrılmasına (Brexit) ardından ülkedeki hizmet sektörünün olumsuz etkilediğini Ortaya konuldu. Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) verilerine göre, 2021’de aile, iş, eğitim ve diğer gerekçeler nedeniyle 43 bin AB vatandaşına vize verildi.

Schengenvisainfo.com internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Brexit öncesince, 230-430 bin kişi İngiltere’yi ziyaret etti. 2021’de İngiltere’den AB vatandaşlarına verilen vize sayısının yüzde 5’i göç ile ilişkili oldu.
Oxford Üniversitesindeki Göç Gözlemevi (MO) ve bir grup uzman, Brexit’in hizmet sektörünü olumsuz etkilediğini ortaya koyan rapor hazırladı.

robot

Raporda, AB vatandaşlarının Birleşik Krallık’a ziyaretini sınırladığı belirtilen Brexit’in bazı sektörleri olumsuz etkilediği ortaya konuldu. Konaklama sektöründe, İngiltere’nin 2020-2021 yıllarında iş gücü olarak 98 bin AB vatandaşını kaybettiği, temizlik ve onarım sektöründe de 64 bin AB işçisi kaldığı belirtildi..

Haber kaynağı Bloomberg HT

analiz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.