altın
robot
analiz
robot
altın
analiz

Kriptoda Son Durum Dikkat Çekti! 16 Temmuz

Kriptoda Son Durum Dikkat Çekti! 16 Temmuz
altın
16.07.2022
26
A+
A-

Çinli Kripto Yatırımcıların Bu Seviyeleri Beklediği Ortaya Çıktı! Bitcoin’de 10 Bin Dolar Hedefi Yakından Takip Edilecek! Kriptoda Son Durum Dikkat Çekti!

Kriptoda Son Durum Dikkat Çekti! Kripto piyasalarda üst üste gelen iflas, dolandırıcılık ve çöküş haberleri yatırımcılara kaybettirmeye devam ediyor. Çinli yatırımcıların stratejileri ise bu düşüşleri destekler nitelikte! Kriptoda son durum ne?

Çin’de bir süre önce kripto para alımı satımı ve madenciliğine yönelik gelen kısıtlamalar gelmesine rağmen hala çok ciddi bir seviyede yatırımcı kitlesi Çin’de bulunmaya devam ediyor. Çin’in en büyük sosyal medya platformlarından olan Weibo’da ise yayınlanan bir anket kripto para piyasalarını altüst etti. Kripto piyasaların bir süredir yaşadığı çöküş eğilimi birçok kişinin geri dönüşü olmayacak kayıplar yaşamasına neden olmuştu. Weibo platformunda yapılan bir ankete göre, önemli katılımcıların ciddi bir kısmı Bitcoin’de 10 bin dolarlık dip seviyelerinin görülmesini beklediği ifade edildi. Dip noktasından Bitcoin almak isteyenlerin sayısı ise her geçen gün artmaya devam ettiği ifade ediliyor.

Yatırımcıların Bitcoin Beklentisi Belli Oldu!

Kriptoda Son Durum Dikkat Çekti! Kripto para yatırımcılarının büyük bir bölümüne ev sahipliği yapan Çin’den yeni bir anket geldi. 1 yıldan çok daha kısa bir sürede kripto para piyasalarında tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yaşanan sert düşüşler birçok şirketin iflas bayrağını çekmesine de neden olmuştu. Öte yandan ABD’nin FED kararları ile doları enflasyon karşısında ve doğal olarak diğer yatırım araçlarına karşı güçlendirme stratejileri de etkileyen önemli bir faktör olarak değerlendirilmeye devam ediyor. Çin’in en büyük sosyal medya platformlarından olan Weibo’da düzenlenen yeni bir anket ise kripto para yatırımcılarının gündeminde ilk sıralara kadar yükseldi.

robot

Çinli yatırımcıların ciddi bir düşüş fırsatı aradıklarını gösteren ankete göre, yüzde 40’lık bir kısım 10 bin dolar seviyelerinin Bitcoin’de görülmesini bekledikleri ortaya çıktı. Wu Blockchain’in paylaştığı bilgilere göre, Weibo platformunda yapılan ve binlerce kişinin katıldığı ankette sonuçlar ise yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor. Dip noktasına ulaşmasının arından Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında yeniden toparlanma eğiliminin başlayacağına dair görüş bildiren uzmanların sayısı ise her geçen gün artmaya devam ediyor.

Bitcoin ve Ethereum’da Dip Tahminleri Açıklandı!

Kriptoda Son Durum Dikkat Çekti! Çin’in önde gelen sosyal medya platformlarından Weibo’da yayınlanan ve 2200 kişinin katıldığı anket sonuçları kripto para piyasalarını etkilemeye devam ediyor. Akete katılanların kullandıkları oyların yüzde 8’i Bitcoin’de 18 bin, Ethereum’da ise 1.000 dolarlık bölgenin dip olduğunu gösteriyor. Yüzde 26’lık bir kısım ise 15 bin dolar ile Bitcoin (BTC), 800 dolar ile Ethereum (ETH) için dip seviyelerinin görülebileceğini aktardı.

Ankette asıl dikkat çeken oran ise yüzde 40’lık bir kısmın Bitcoin’de 10 bin dolar, Ethereum’da ise 500 dolarlık bölgenin bekleneceği oldu. Anket sonuçlarının Bitcoin ve Ethereum hakkında yeni dip noktalarının beklenmesine yönelik yatırımcıları harekete geçirmesi de dikkat çekiyor. Piyasalarda ise şu anki durumda Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında düşüş eğiliminin devam edebileceği aktarılıyor.

Kriptoda Son Durum Dikkat Çekti!

Bitcoin (BTC) Kaç Dolar?

Bitcoin, Çin’den gelen yeni anket sonuçlarının ardından bir süredir devam eden hafif toparlanma eğilimini yatay bir seyre bıraktı. 16 Temmuz Cumartesi itibariyle Bitcoin 20 bin dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Düşüş eğiliminin ise bir süre daha devam edeceği yönünde beklentiler dikkat çekiyor.

Ethereum (ETH) Ne Kadar?

Piyasa değeri ile Bitcoin’in hemen arkasından gelen Ethereum ise 1.220 dolar seviyesinden alıcı buluyor. Beklentilere göre Ethereum fiyatının bin dolar seviyesinin altına inmesi bekleniyor. Dip seviyeler ise birçok yatırımcı tarafından yakından takip ediliyor.

analiz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.