altın
robot
analiz
robot
altın
analiz

Ripple Avantajları Nedir? 2022

Ripple Avantajları Nedir? 2022
altın
14.07.2022
24
A+
A-

Ripple Avantajları Nedir? ve Ripple Nerelerde Kullanılır?

Ripple Avantajları Nedir Ripple avantajları nedir? Borsayı yakından takip ediyorsanız, kripto para kullanıyorsanız, dijital borsa üzerindeki işlemlerinizde ve yapacağınız transferlerde aracı olarak kullanabileceğiniz Ripple Avantajları nedir?  Bu sorunuzun cevabını yazımızda ayrıntılı olarak bulacaksınız.

 1. Ripple Nedir?

Sfiwt, Western Union gibi uluslararası para gönderme platformlarına rakip olarak çıkan Ripple Nedir? Ripple, ABD merkezli olarak 2012 yılında internet aracılığıyla para göndermek için kurulan bir sistemdir. Kripto para, bitcoin ve litecoin türünden ödemeleri desteklemesi popüler olarak tercih edilmesindeki en önemli nedendir. Ripple’ı diğer kripto para birimlerinden ayıran en önemli özelliği merkeziyetsiz değil merkezi bir yapı üzerinde temellenmesidir.

 1. Ripple Amacı Nedir?

Peki, Ripple amacı nedir? Ripple’ın amacı esnek bir aracı para birimi olmaktır. Bunun için ise ödeme sağlayıcıları, bankalar ve finans kurumları ile iş birliği içinde çalışmaktadır. Ödeme sağlayıcılarının, şirketlerin, dijital varlık borsalarının ve bankaların gelişmiş blokzincir teknolojisini güvenli bir şekilde kullanır. Böylece küresel çapta para ve değer göndermeyi mümkün kılabilmeyi amaçlayan Ripple’ın kullanıcılarına sunduğu pek çok avantaj vardır. Bu avantajlar şunlardır.

robot
 1. Ripple Avantajları Nedir?

 • Ripple, blockhain teknolojisi sayesinde 4 saniye gibi bir sürede dünyanın bir ucundan öteki ucuna transfer yapabilmekte. Bunu yaparken aldığı komisyon ücreti ise yok denecek kadar azdır.
 • Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ethereum’dan sonra 35 milyar dolarlık pazarlık payı ile Ripple dünyadaki en büyük 4. Dijital paradır. Böylece küresel olarak 50’den fazla kripto para borsasında aynı anda işlem görebilmekte ve erişebilirliği artmaktadır.
 • Ripple, Bitcoin gibi değerini, merkeziyetsiz bir varlığa dayandırmayıp kâr üreten bir şirkete dayandırmaktadır. Bu durum ise merkezi bir yapı üzerine temellenmesine neden olmaktadır.
 • 55 farklı işlemci ağı üzerinde aynı anda çalışabilmektedir.
 • Ripple ağı işlemlerini XRP kullanarak işlemenin yanında diğer kripto para birimleri, fiyat birimleri ve emtialar için de kullanılabilmektedir. Yani kullanıcılarına, farklı türde olan varlıkların ve değerlerin takas edilebilmesi imkanını sunmaktadır.
 • Ripple’ın sahip olduğu ağ, saniyede 1.500 işlem gerçekleştirebilmekte.
 • Ripple, geliştirdiği RippleNet adlı platform sayesinde kullanıcılarına tamamen yasal ve güvenli bir işlem olanağı sunmakta.

Ripple avantajları nedir? yukarıda bunun cevabını sizin için verdik. Sıra, birçok avantaja sahip olan Ripple ile ilgili diğer bir soruyu cevaplamada.

Ripple Avantajları Nedir

 1. Ripple Nerelerde Kullanılır?

Ripple Nerelerde Kullanılır? Ripple, oldukça geniş bir kullanım çeşidine sahiptir. Öyle ki herhangi bir kripto para birimini dönüştürmek, almak veya satmak için, dijital bankacılık işlemleri için, para transfer işlemleri için aracı kurum olarak Ripple’ı çok düşük bir komisyon ücreti karşılığında kullanabilirsiniz. Amercan Express, Stander, UBS gibi dünya çapında isim yapmış bankalar Ripple kullanmaktadır. Türkiye’de ise Akbank borsa, alım-satım ve transfer işlemlerinde Ripple’ı aracı kurum olarak kullanmakta ve Ripple Kripto para birimi olan XRP’yi dijital borsasında kullanıcılarına sunmakta.

Ripple Euro ve doları ya da Türk lirasını birbiri ile takasta etmekte de yaygın bir ağ olarak kullanılmakta ve bu işlemi gerçekleştirirken uluslararası bir ağ olmayı hedeflediği için çok düşük bir oranda komisyon almaktadır. Ayrıca paranızı kripto paraya çevirerek borsa içerisinde Ripple alabilir ve işlem yapabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda Ripple’ın sürekli ve istikrarlı yükselişi sizi mutlaka avantajlı bir konuma getirecektir. Böylece Ripple ve amacı nedir? Ripple avantajları nelerdir? Ve nerelerde kullanılır gibi soruları cevapladık. Artık işlemlerinizi Ripple sayesinde güvenli, düşük komisyonlu ve yüksek hız ile devam ettirebilirsiniz.

analiz
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.