altın
robot
analiz
robot
altın
analiz
analiz

USDTRY (Dolar/Türk Lirası) ANALİZ 26.09.2022

USDTRY (Dolar/Türk Lirası) ANALİZ 26.09.2022
altın
26.09.2022
18
A+
A-

USDTRY (Dolar/Türk Lirası) ANALİZ
DOLAR TÜRK LİRASI

USDTRY (Dolar Türk Lirası) Bu sabah Asya seansındaki açılışta yeni rekor seviyelerini test eden USDTRY çaprazında, 18.45’ler görüldükten sonra hafif gevşeme ile anlık fiyatlamada 18.42 seviyelerini görüyoruz. Teknik tarafa baktığımızda, ana trendin güçlü duruşu ve Ağustos ayından bu yana devam eden kısa-orta vadeli yükseliş kanalı içerisinde fiyatlanmasına devam ettiğini görüyoruz. Kanalın üst bandı 18.50-55 seviyelerini direnç olarak takip etmemize olanak sağlarken, alt bandı ise 18.30 ve 18.13 seviyelerini destek olarak gösteriyor.

RSI tarafının ana trend içerisinde pozitif fiyatlanması, üründe geri çekilmelerde net alıcılı pozisyonları desteklemekte. İç taraftaki Para politikasının gevşek tutumu ve hem Para politikasına hem de küresele bağlı olarak ciddi anlamda yükselen enflasyonun görüntüsü, KKM’nin bütçeye yarattığı riskler ve bu risklerin uzun vadede taşınamayacağı düşünceleri, kur tarafında yeni yukarı yönlü kırılımlara hazır olunması gerektiğini gösteriyor.

19.09.2022 TARİHİNDE VERMİŞ OLDUĞUMUZ ANALİZ

USDTRY (DOLAR TÜRK LİRASI)  Kısa-orta vadeli h4 grafikten kur tarafını incelediğimizde, kapanış rakamlarında 18.28 seviyesini test ettikten sonra 18.19 seviyelerinden kapanış gerçekleştirdiğini görüyoruz. Teknik görüntüde, Ağustos ayının dip seviyeleri 17.75’lerden aldığı güçlü destekle oluşturduğu kısa vadeli trendini aşağı yönlü kaybeden ürün için, geri çekilmelerin devamında alt tarafta “teknik açıdan” 18.13 seviyesi destek olarak takip edilebilir.

dolar

Olası senaryolarda alt tarafta 18.13 altında gerçekleşecek d1 kapanışlar, hareket bandını alt tarafta doğru genişleterek, 17’li seviyeleri gündeme getirebilir. Yükselişlerde ise, 18.23 ve 18.26 seviyeleri kısa vadeli dirençler konumundadır. Göstergelerde, RSI negatif. MACD negatif. Temel faktörler ve Türkiye‘nin içinde bulunduğu ortam düşünülürse, “teknik göz ardı edilerek” geri çekilmelerde kademe usulü alım yönlü pozisyonlar değerlendirilmelidir.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

DOLAR TÜRK LİRASINA YATIRIM YAPARAK PİYASANIN HAREKETLİLİĞİNDEN DE, DOLAR TÜRK LİRASINDA DÜŞÜŞÜNDEN DE PARA KAZANABİLİRSİNİZ. 

NASIL MI HEMEN KAYIT OLUŞTURUN SİZ DEĞERLİ YATIRIMCILARA YARDIMCI OLALIM.

robot
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.