altın
robot
analiz
robot
altın
analiz
analiz

XRP,AVAX,ROSE,CHZ ve SHIB ANALİZ 14

XRP,AVAX,ROSE,CHZ ve SHIB ANALİZ 14
altın
14.11.2022
47
A+
A-

XRP,AVAX,ROSE,CHZ ve SHIB ANALİZ 14.11.2022

Crypto guide: all you need to know about altcoins | Cointribune

XRPUSD ANALİZ

XRPUSD – Ripple şirketinin ABD Borsa komisyonu SEC ile arasında başlayan davanın neticesiyle, 2021 yılında gördüğü ATH seviyesinden bu yana %80 değer kaybeden XRP tarafında, FED’in agresif sıkılaşma politikalarıyla güçlenen doların da etkisiyle ciddi değer kaybı görülüyor. Daha yakın gelişmelerde, FTX borsasının yatırımcıların fonlarını 3. bir şirket ile kullandığının ortaya çıkması üzerine likidite problemlerinin yaşanması ve Binance-FTX arasında başlayan süreç, kripto paralarda ciddi baskıya yol açtı.

dolar

Teknik açıdan ürüne baktığımızda anlık olarak 0.3573 seviyelerinden geçtiğini görüyoruz.

Uzun vadeli haftalık grafikte ana düşüş kanalının dışında fiyatlansa da, henüz kısa vadeli hareketli ortalamalarını kazanabilmiş değil. Dolayısıyla üründe 0.43’ler yukarı yönlü kazanılmadan yeni alımlar riskli olabilir.

Olası senaryolarda FTX‘in yarattığı negatif etkinin ortadan kalkması üzerine sert yükselişler gerçekleştirebilecek üründe, belirtilen direncin kırılmasından sonra 0.5421 gündeme gelecektir. Olası geri çekilmelerde ise, 0.3216 ilk destek konumunda. Göstergelerde, RSI uzun vadeli haftalık grafikte toparlanma çabasını korusa da sert bir aşağı yönlü kırılım görülüyor ancak trend içerisinde pozitif olarak değerlendirilmeli.

Genel yön ve işlem tavsiyesi adına, “haber akışları takip edilerek” pozitif haberler eşliğinde alım yönlü pozisyonların değerlendirilmesi tavsiye edilebilir. Ancak, kripto paraların gün yüzüne çıktığı 2008 yılından bu yana yaşanan bu olayın EN SARSICI niteliği taşıdığı unutulmamalı.

AVAXUSD ANALİZ

AVAXUSD – 2021 Yılında likiditenin en bol olduğu dönemlerde, 147 ATH seviyesine kadar yükselen AVAX tarafında, ABD’de enflasyonun yükseliş emarelerine bağlı olarak FED’in şahinleşen tonunun üzerine sert satışlar görülmüştü. 2022 yılında ciddi değer kaybı ile %90 civarında düşüş yaşayan üründe, anlık fiyatlamada 13 seviyelerini görmekteyiz. Sıcak haberlerde, borsaların yatırımcılarının fonlarını kullandığına yönelik delillerin ortaya çıkması üzerine dünyanın en büyük 2. kripto para borsası konumunda bulunan FTX’in yaşadığı likidite problemi ve iflası, kripto para piyasasında ciddi kan kaybına yol açtı.

Teknik açıdan bakıldığında, uzun vadeli haftalık grafikte ana düşüş kanalının pozitif bölgesinde fiyatlanmasını sürdüren üründe, kısa vadede ciddi toparlanmanın gerçekleşmesi için son gelen negatif haberlerle alakalı gelişmelerde pozitiflik yaşanması önemli olacaktır. Aksi halde, ürün ciddi değer kaybı serisini sürdürmeye devam edebilir. Seviyeleri incelediğimizde uzun vadeli haftalık grafikte, 22 seviyesi ilk direnç olarak karşımıza çıkıyor.

Kırılmasına bağlı olarak 29’lar gündeme gelebilir. Geri çekilmelerde ise, alt tarafta 9.80 majör destek olarak takip edilebilir. Göstergelerde, RSI ana düşüş trendi içerisinde negatif. Toparlanmanın gerçekleşme ihtimali, RSI tarafının haftalık grafikte 40 seviyesini kazanmasından sonra netlik kazanabilir.

Genel yön ve işlem tavsiyesi adına dip seviyelerden alım fırsatları uzun vadeli yatırımlar için gündeme gelebilir gibi görülse de, yaşanan bu olaylar kripto para borsalarının ciddi değer kaybetmesine ve güven kırılımına yol açtı. Dolayısıyla güven tekrar temin edilmeden kripto paralarda ciddi toparlanmalar beklenmemeli.

ROUSEUSD ANALİZ

ROSEUSD – Yaşadığı sert değer kaybıyla, ATH seviyesinden bu yana %92 değer kaybeden ROSE tarafında, anlık olarak incelediğimizde, 0.047 seviyelerini görmekteyiz. Teknik açıdan üründe “çok sert” değer kayıpları göze çarparken, geçtiğimiz hafta %30’a yakın değer kaybettiği görülüyor. Dolayısıyla ürün, yükselişlerde satış yönlü pozisyonlar adına iştah kabartmaya devam etmekte. Olası senaryolarda üst tarafta 0.071 direncini yukarı yönlü kırmayı başarabilirse hareketin devam etme ihtimali 0.11 seviyelerine kadar güçlü olarak görülebilir.

Geri çekilmelerde ise, 0.040 üzerinde tutunması önemli olacaktır. Göstergelerde, RSI ana düşüş trendi içerisinde negatif. FED’in agresif politikasını hafifletmeye yönelik söylemleri dolar tarafını zayıflatırken, kripto para borsalarıyla alakalı gelen negatif haberler piyasada ciddi değer kayıplarına yol açmaya devam ediyor.

CHZUSD ANALİZ

CHZUSD – Ana düşüş kanalının pozitif bölgesinde fiyatlanmasını sürdürmeye devam eden CHZ tarafında, anlık fiyatta 0.2018 seviyelerini görüyoruz. Teknik açıdan üründe kanalın dip seviyesi, 0.0783 görüldükten sonra başlayan toparlanmanın hala daha korunuyor oluşu, olası senaryolarda gerçekleşebilecek toparlanmada “ÖNCÜ” harekete katılabilme ihtimalini güçlendiriyor.

Ancak yaşanan bu fiyatlama temel faktörlere dayandığından dolayı, son gelen haberlerde kripto para borsalarının yatırımcılarının fonlarını kullandığına yönelik delillerin ve FTX’in iflasının piyasaya yarattığı negatiflik ortadan kalkmadan bu toparlanma beklenmemeli.

Teknik açıdan seviyelere baktığımızda, geri çekilmelerin devamında üst tarafta 0.1847 destek olarak takip edilebilir. Yükselişlerde ise, 0.2268 ilk direnç konumunda. Göstergelerde, RSI ana düşüş trendinin dışında pozitif diyebiliriz.

Genel yön ve işlem tavsiyesi adına, son gelen haberlerin yatışması üzerine alım yönlü pozisyonların değerlendirilmesi tavsiye edilebilir.

SHIBUSD ANALİZ

SHIBUSD – Yaşadığı sert değer kayıplarıyla, ATH seviyesinden bu yana %90 değer kaybına uğrayan SHIBA tarafında, anlık olarak incelediğimizde, 0.0×922 seviyelerini görmekteyiz. Teknik açıdan üründe, 2021 yılının dip seviyelerinden oluşan trende kadar düşüş yaşadığı görülürken, bütün kayıplarını geri vermesi, içerdeki sermayenin boşaldığı anlamını taşımakta.

Satışların yaşanma faktörleri arasında, FED’in yüksek enflasyonla mücadele adına attığı agresif adımlar etkili olurken, sıcak gelişmelerde ise, FTX borsasının iflas haberi ve yatırımcılarının fonlarını 3. parti şirketler aracılığı ile kullandığına yönelik deliller yer alıyor.

Kripto para yatırımcıları son haberlerden sonra piyasada güven kaybına uğrarken, hemen her üründe geçtiğimiz hafta sert satışlar göze çarptı. Teknik açıdan ürünü incelediğimizde, geri çekilmelerin devamında alt tarafta, 0.0×83 destek olarak takip edilebilir.

Yükselişlerde ise, 0.0×999 kırılmadan yeni alımlar riskli olacaktır. Göstergelerde, RSI negatif ancak uzun vadeli haftalık grafikte toparlanma çabasında diyebiliriz. Seviye olarak 50’yi geri kazanmasından sonra yükselişler hızlanabilir.

 

KESİNLİKE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

DETAYLI BİLGİLENDİRME İÇİN İLETİŞİME GİREBİLİRSİNİZ.

robot
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.